Kde hrát?

Třebíč

Město nacházející se na západní straně Moravy v Kraji Vysočina nadchne i náročnější cestovatele. Pyšní se významnými památkami jako Třebíčská židovská čtvrť s přilehlým hřbitovem nebo Bazilika svatého Prokopa, jež byly v roce 2003 do světového dědictví UNESCO. Čtvrť patří k ojedinělé židovské památce, mimo území Izraele, samostatně zapsané v seznamu světového dědictví. Při procházce Vás zaujmou křivolaké uličky, původní stavby, klenuté průchody, židovská radnice, rabinát či zdejší bývalá nemocnice. Hlavní náměstí města, zvané Karlovo, patří k největším v České republice. Nachází se zde Malovaný dům, sousoší Cyrila a Metoděje, ale i jiné zajímavosti. Ve Vnitřním Městě lze navštívit také městskou věž s přilehlým kostelem. Známými tvářemi jsou rodáci jako např. Miroslav Donutil, Patrik Eliáš či Ladislav Novák.

Jihlava

Malebné krajské město Vysočiny leží na někdejší česko-moravské zemské hranici v centrální části České republiky. Většina jeho území se nachází na moravské straně, pouze severozápadní okraj je již v Čechách. Založení města se datuje do 13. století a je spojeno s hornictvím a těžbou stříbra, díky němuž je také městskou památkovou rezervací. V historickém středu se nachází 213 památkově chráněných objektů, se město může pyšnit kombinací gotické, renesanční i barokní architektury, která potěší kdejakého obdivovatele památek i historie. V údolí řeky Jihlávky se rozprostírá zoologická zahrada. Hlavnímu Masarykovu náměstí náleží známý kostel sv. Ignáce, Mariánský sloup, radnice a dvě zachovalé kašny. Město se pyšní velkým počtem kostelů, měšťanských domů, rozsáhlým městským opevněním, podzemními katakombami i Pivovarem Ježek, jež je s městem spojován již z dob přelomu 14. a 15. století.

Telč

Telč je město nacházející se v okrese Jihlava. Historické jádro Telče je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou je renesanční telčský zámek, ten patří mezi klenoty moravské renesanční architektury. Tradice spojuje založení Telče s vítězstvím moravského knížete Otty II. v roce 1099. Roku 1339 Telč dostal do vlastnictví Oldřich III. z Hradce z rodu Vítkovců. Jeho rod vybudoval zdejší hrad a kostel, opevnil město a postavil gotické domy kolem tržiště. Největšího rozkvětu město zažilo za Zachariáše z Hradce, který dal přestavět hrad a doplnil ho o zámek. Městské domy se přestavěli na renesanční, postavil se vodovod aj. V roce 1898 je postavena železnice z Kostelce u Jihlavy do Telče a dále. Dnes zde Masarykova univerzita provozuje své univerzitní centrum a České vysoké učení technické zase výukové středisko. Každoročně se tu odehrává hudební festival Prázdniny v Telči. Místo je oblíbenou lokací filmařů (Až přijde kocour, Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí).

Ostrava

Ostrava, třetí největší město České republiky nacházející se na severovýchodě území, je srdcem Moravskoslezského kraje. Leží nedaleko slovenských a polských hranic s výhledem na pohoří Beskyd. První zmínky o vzniku obce pocházejí z roku 1267. Město vzniklo na tzv. Jantarové stezce, kterou obchodníci od pradávna využívali jako hlavní cestu spojující Baltské a Středozemní moře. Ve 2. pol. 14. stol. byly vybudovány městské hradby, částí opevnění byl snad i městských hrad. Ovšem dnes hradby připomíná jen název ulice Na hradbách a fragment v blízkosti kostela sv. Václava. Město bylo svědkem četných požárů a vojenských vpádů, ale i období rozkvětu obchodu a řemeslné výroby. Zlomový byl objev uhlí ve 2. polovině 18. století, na který později navázal rozvoj železáren. Těžba uhlí ale definitivně skončila v roce 1994. Na místě původních dolů vznikla hornická muzea. Industriální dědictví představuje výjimečný skvost architektury. Každoročně je ve městě vyhledávaný kulturní festival Colours of Ostrava. Z Ostravy pocházeli také např. Věra Špinarová nebo Jaromír Nohavica.

Litomyšl

Litomyšl, jejíž název pochází ze staročeského osobního jména Ľutomysl, je město v okrese Svitavy v Pardubickém kraji na české straně bývalé zemské hranice s Moravou. Je vzdálené 17 km od okresního města Svitavy a 13 km od Ústí nad Orlicí. Hlavním lákadlem Litomyšle je sice renesanční zámek, zapsaný roku 1999 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, ale za vidění stojí také historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady a malované muzeum Portmoneum. Ve městě se celoročně koná řada akcí a festivalů (Smetanova Litomyšl, Litomyšlské dny barokní tradice, ArchiMyšl, Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové). Proto si Litomyšl vysloužila přízvisko „moderní historické město“. Ano, město s úžasnou starou i současnou architekturou, bohatým spolkovým životem, přitom stále ještě s poklidným během života, přináší úlevu a odpočinek duši. Není se tedy čemu divit, že byla Litomyšl v roce 2012 vyhlášena prvními českými lázněmi ducha. Od té doby můžete být této akce každoročně součástí (Lázně ducha v Litomyšli). Ve městě se mimo jiné narodila nebo působila řada předních osobností jako Bedřich Smetana, Alois Jirásek nebo Božena Němcová.

Těšte se, připravujeme i další města.

Novinky

Nový rok a další město? 17.01.2022
Tak jsme se vrhli do přípravy dalšího města. Počasí je na to ideální. Také nás těší váš zájem a kladné hodnocení, které nám píšete. Souhlasíme ,,ideální čas na hru".

Po krásách města 29.12.2021
Taky máte rádi procházky a poznávání města, které je pokryto bílým pláštěm? Užijte si s námi nevšední zážitek. Jen si stačí vybrat město, které vás láká.

Nevšední procházka po krásách města 15.11.2021
Po ulici pomalu začíná vonět svařák a punč a vy máte chuť podívat se toulavým krokem po městě. Chcete se něco dozvědět, ale také se pobavit. Teď je ten nejlepší čas. Nasajte předvánoční atmosféru a zažijte dobrodružství. TripGame čeká...

PartneřiTripGame


TripGame je strategická týmová hra městem. Odehrává se v blízkosti zajímavých míst a památek. Najdete body v terénu a rozluštíte konečnou šifru?

Pro partnery


Vlastníte restaurační zařízení, zajímavý obchůdek, konkrétní produkt, nebo něco, co by účastníkům nemělo při hře v terénu uniknout? Dohodneme-li se na spolupráci, můžeme Váš nápad zapojit do samotného prostředí této aktivity. Neváhejte nás kontaktovat na email info@tripgame.cz

Sledujte nás