Kde hrát?

Třebíč

Město nacházející se na západní straně Moravy v Kraji Vysočina nadchne i náročnější cestovatele. Pyšní se významnými památkami jako Třebíčská židovská čtvrť s přilehlým hřbitovem nebo Bazilika svatého Prokopa, jež byly v roce 2003 do světového dědictví UNESCO. Čtvrť patří k ojedinělé židovské památce, mimo území Izraele, samostatně zapsané v seznamu světového dědictví. Při procházce Vás zaujmou křivolaké uličky, původní stavby, klenuté průchody, židovská radnice, rabinát či zdejší bývalá nemocnice. Hlavní náměstí města, zvané Karlovo, patří k největším v České republice. Nachází se zde Malovaný dům, sousoší Cyrila a Metoděje, ale i jiné zajímavosti. Ve Vnitřním Městě lze navštívit také městskou věž s přilehlým kostelem. Známými tvářemi jsou rodáci jako např. Miroslav Donutil, Patrik Eliáš či Ladislav Novák.

Jihlava

Malebné krajské město Vysočiny leží na někdejší česko-moravské zemské hranici v centrální části České republiky. Většina jeho území se nachází na moravské straně, pouze severozápadní okraj je již v Čechách. Založení města se datuje do 13. století a je spojeno s hornictvím a těžbou stříbra, díky němuž je také městskou památkovou rezervací. V historickém středu se nachází 213 památkově chráněných objektů, se město může pyšnit kombinací gotické, renesanční i barokní architektury, která potěší kdejakého obdivovatele památek i historie. V údolí řeky Jihlávky se rozprostírá zoologická zahrada. Hlavnímu Masarykovu náměstí náleží známý kostel sv. Ignáce, Mariánský sloup, radnice a dvě zachovalé kašny. Město se pyšní velkým počtem kostelů, měšťanských domů, rozsáhlým městským opevněním, podzemními katakombami i Pivovarem Ježek, jež je s městem spojován již z dob přelomu 14. a 15. století.

Telč

Telč je město nacházející se v okrese Jihlava. Historické jádro Telče je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou je renesanční telčský zámek, ten patří mezi klenoty moravské renesanční architektury. Tradice spojuje založení Telče s vítězstvím moravského knížete Otty II. v roce 1099. Roku 1339 Telč dostal do vlastnictví Oldřich III. z Hradce z rodu Vítkovců. Jeho rod vybudoval zdejší hrad a kostel, opevnil město a postavil gotické domy kolem tržiště. Největšího rozkvětu město zažilo za Zachariáše z Hradce, který dal přestavět hrad a doplnil ho o zámek. Městské domy se přestavěli na renesanční, postavil se vodovod aj. V roce 1898 je postavena železnice z Kostelce u Jihlavy do Telče a dále. Dnes zde Masarykova univerzita provozuje své univerzitní centrum a České vysoké učení technické zase výukové středisko. Každoročně se tu odehrává hudební festival Prázdniny v Telči. Místo je oblíbenou lokací filmařů (Až přijde kocour, Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí).

Ostrava

Ostrava, třetí největší město České republiky nacházející se na severovýchodě území, je srdcem Moravskoslezského kraje. Leží nedaleko slovenských a polských hranic s výhledem na pohoří Beskyd. První zmínky o vzniku obce pocházejí z roku 1267. Město vzniklo na tzv. Jantarové stezce, kterou obchodníci od pradávna využívali jako hlavní cestu spojující Baltské a Středozemní moře. Ve 2. pol. 14. stol. byly vybudovány městské hradby, částí opevnění byl snad i městských hrad. Ovšem dnes hradby připomíná jen název ulice Na hradbách a fragment v blízkosti kostela sv. Václava. Město bylo svědkem četných požárů a vojenských vpádů, ale i období rozkvětu obchodu a řemeslné výroby. Zlomový byl objev uhlí ve 2. polovině 18. století, na který později navázal rozvoj železáren. Těžba uhlí ale definitivně skončila v roce 1994. Na místě původních dolů vznikla hornická muzea. Industriální dědictví představuje výjimečný skvost architektury. Každoročně je ve městě vyhledávaný kulturní festival Colours of Ostrava. Z Ostravy pocházeli také např. Věra Špinarová nebo Jaromír Nohavica.

Litomyšl

Litomyšl, jejíž název pochází ze staročeského osobního jména Ľutomysl, je město v okrese Svitavy v Pardubickém kraji na české straně bývalé zemské hranice s Moravou. Je vzdálené 17 km od okresního města Svitavy a 13 km od Ústí nad Orlicí. Hlavním lákadlem Litomyšle je sice renesanční zámek, zapsaný roku 1999 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, ale za vidění stojí také historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady a malované muzeum Portmoneum. Ve městě se celoročně koná řada akcí a festivalů (Smetanova Litomyšl, Litomyšlské dny barokní tradice, ArchiMyšl, Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové). Proto si Litomyšl vysloužila přízvisko „moderní historické město“. Ano, město s úžasnou starou i současnou architekturou, bohatým spolkovým životem, přitom stále ještě s poklidným během života, přináší úlevu a odpočinek duši. Není se tedy čemu divit, že byla Litomyšl v roce 2012 vyhlášena prvními českými lázněmi ducha. Od té doby můžete být této akce každoročně součástí (Lázně ducha v Litomyšli). Ve městě se mimo jiné narodila nebo působila řada předních osobností jako Bedřich Smetana, Alois Jirásek nebo Božena Němcová.

Těšte se, připravujeme i další města.

Novinky

Babí léto a co se chystá 08.10.2021
Tak jsem se rozhodli pro vás dotáhnout další město. To, o které jste často psali. Makáme na něm, a dokud ještě sluníčko teple hřeje, testujeme a testujeme. I vám hodně zdaru při hře.

TripGame jeeedeee 13.08.2021
Přejeme hodně štěstí v terénu všem účastníkům. Jsme rádi, že se hra líbí a dobrodružství dostalo zelenou. Držte se.

Poznávací léto 08.07.2021
Taky jste se letos rozhodli, že trochu lépe poznáte kouty naší země? ..tak my vám to poznávání trochu zpestříme. Huráááá.

PartneřiTripGame


TripGame je strategická týmová hra městem. Odehrává se v blízkosti zajímavých míst a památek. Najdete body v terénu a rozluštíte konečnou šifru?

Pro partnery


Vlastníte restaurační zařízení, zajímavý obchůdek, konkrétní produkt, nebo něco, co by účastníkům nemělo při hře v terénu uniknout? Dohodneme-li se na spolupráci, můžeme Váš nápad zapojit do samotného prostředí této aktivity. Neváhejte nás kontaktovat na email info@tripgame.cz

Sledujte nás