Jak to funguje

Jak to funguje?

Zde vám krok po kroku popíšeme, jak celá hra funguje.

Jdeme do toho

Aby se tento celý kolotoč spustil, je přirozeně nutné začít u objednávky. Nejdříve tedy důkladně promyslete, kolik lidí ve vašem týmu bude (min. počet je 2, max. 5). Více detailů v sekci Pro koho . Vyplňte kompletní objednávku a pak už jen zaplaťte online. Až půl roku po zaplacení máte stále možnost se hry zúčastnit. Po půl roce od zaplacení již není možné hru „odstartovat”, expirační doba vypršela.

Stáhnutí „appky” TripGame

Aplikaci TripGame si můžete do svého telefonu stáhnout kdykoli, bez platného kódu se vám ale do aplikace nenačte to nejdůležitější, tedy samotná mapka a otázky k ní. Jediné, co můžete bez kódu vyzkoušet, je tzv. TestTrip (více k TestTripu viz Máte otázky? ). Tedy zkusit hru spustit jenom „jako” a odpovědět na vymyšlené otázky. Již zde zjistíte, zda vám i později hra naostro půjde „spustit” a máte možnost vidět, jak se aplikace chová. Díky možnosti vyzkoušet si funkčnost tohoto TestTripu, jež imituje opravdovou hru, nebude brán na pozdější reklamace (ohledně nefunkčnosti) zřetel. Pozor, ne všechna zařízení podporují naši aplikaci (viz Máte otázky? ). Až po zaplacení (přijetí vaší platby), tedy přibližně do 30 minut, pak obdrží uvedený člen z objednávky na svůj email nejen toto potvrzení o platbě: bude mu poslán uvítací text s instrukcemi, ale také unikátní kód, který po zadání do stažené aplikace umožní nahrát zbývající komponenty pro vaši hru TripGame. Pozor, pro stažení aplikace, ale i nahrání unikátního kódu, potřebuje být vaše zařízení online nebo v dosahu wifi sítě. Tento unikátní kód dovoluje „kapitánovi” nahrát ke stažené aplikaci TripGame i příslušenství, bez kterého jinak není možné se hry účastnit. Je pak již zcela na vás, koho tedy kapitánskou páskou v pověříte. Upozorňujeme jen, že je možné na jeden unikátní kód toto příslušenství k aplikaci nahrát pouze jednou (tedy pouze do jednoho zařízení). Po nahrání tohoto příslušenství do vašeho zařízení, již kompletní aplikace TripGame funguje offline. Tedy již nebudete potřebovat žádné připojení na internet, ale pouze nabité zařízení. Pozor, TripGame aplikaci můžete v telefonu otevřít kdykoliv, nesmíte ji ale „odstartovat”(neplatí pro TestTrip). Začal by se vám tak odečítat čas pro vypršení samotné hry, který je pouze 12 hodin. Ovšem celkový čas, do kdy můžete od zaplacení objednávky tuto 12hodinovou hru „odstartovat”, je půl roku.

Start hry

Hra začíná ve chvíli, kdy tlačítkem „start” hru v aplikaci spustíte (GPS musí být v telefonu zapnuté). Pozor, odstartovat neznamená aplikaci otevřít. Na aplikaci musíte nejdříve potvrdit kliknutím na tlačítko „start”. Od tohoto odstartování vám běží limit 12 hodin pro dohrání hry. Odečítající se čas lze sledovat v průběhu samotné hry, aplikace vám ho bude stále nabízet ke sledování. Po uplynutí doby 12 hodin se aplikace sama uzavře a již s ní není možné žádným způsobem pracovat a ani pokračovat ve skutečné hře.

Po stisknutí tlačítka „start” vám aplikace nabídne mapku s body, na které je nutno dorazit (pořadí bodů si můžete zvolit sami). Místa, ze kterých je doporučeno startovat, budou součástí průvodního dokumentu, který dorazí na Váš email až po zaplacení. V dokumentu bude uveden návrh na tzv. Ideální trasu (Máte otázky?).

Průběh hry

Ve chvíli, kdy se vám v aplikaci mapka zobrazí (po „odstartování” hry), je pro vás důležité deaktivovat co nejvíce uvedených bodů na této mapce. Dojdete-li na místo, které mapka ukazuje, vaše zařízení zaznamená, že na něm stojíte a nabídne vám otázku ke splnění. Buď se otázkou chcete zabývat a otevřete si ji, nebo ji neotevřete a budete mít možnost se k ní vrátit později. Pozor ale, otevřete-li jednou danou otázku, znovu ji otevřít již nelze. Otázka je vázaná k místu, tedy dojdete-li na uvedené místo, až v tu chvíli vám ji zařízení nabídne k otevření. Pokud ji otevřete, otázka se vám bude zobrazovat tak dlouho, než dojdete na další místo s otázkou, poté se vám smaže (a již se k té původní nelze vrátit). K otázce do aplikace zaznačíte odpověď, a ta vám, v případě správnosti, odkryje jedno z písmen v tabulce, kterou budete na konci dešifrovat. Výpovědi není možné měnit, tedy po špatně zadané odpovědi je políčko v konečné tabulce začervení a vaše pravděpodobnost rozluštit konečnou šifru se snižuje. Hra není na čas, tedy není kam spěchat. Důležitá je především správnost odpovědí, ne jejich rychlé plnění. Během hry se můžete také zastavit na místech, která v TripPrůvodci doporučujeme (nad rámec hry). Např. kde se dobře najíst, kde ochutnat lokální produkty, popř. kde zakoupit nebo vidět něco zajímavého. Cestu si tedy můžete tímto ještě zpříjemnit. Jak si to tedy nastavíte vy sami, tak to také bude.

Konec hry

Hra se v aplikaci sama uzavře, buď po 12 hodinách od jejího „odstartování” (tzn. že zamezí dalšímu průběhu hry), nebo po stisknutí tlačítka „ukončit hru”. Po vyhodnocení a ukončení hry již není možné se do hry vrátit zpět.

Po zdárném objevení šifry je třeba rozluštit tabulku, kam se propisují správné odpovědi z deaktivovaných míst. K rozluštění této šifry nemusí být potřeba vždy celá vyplněná tabulka. Za správnou odpověď systém generuje vyplnění pouze určitého políčka v tabulce, a to náhodně. Více informací o fungování TripGame aplikace bude zasláno na email v průvodním dokumentu po zaplacení.

Jak jste to zvládli

Teď už není kam spěchat. Pokud chcete, v případě správného rozluštění šifry, dostat vítěznou Cenu Tripáka, stačí se jen kdykoli připojit online k síti a kliknout v aplikaci na „odeslat výsledky”. Uložené výsledky tak pošlete do naší centrály ke zpracování. V blízké době vašemu „kapitánovi” do poštovní schránky dorazí balíček s cenami, které jste si, v případě správného rozluštění šifry, jako tým vybojovali. Odměna dorazí pro každou jednotlivou osobu, jež byla zaregistrována.

Novinky

Léto a zábava 11.07.2024
Letní dny, sluníčko, zábava a poznání města. To je paráda. Zvládnete vaše město?

V plném PROUDU hry TripGame 04.06.2024
Ulice se hemží našimi soutěžícími, prázdniny pomalu ťukají na dveře...Spojte i vy výlet, dobrodružství a zábavu do jednoho. TripGame vás bude bavit.

Hurá na výlet 06.05.2024
Paráda, teplé sluníčko, školní výlety, dobrodružství s rodinou nebo poznávání města ve dvou. TripGame vás vítá zase v plném nasazení. Tak se do toho obujte a držíme palce.

PartneřiTripGame


TripGame je strategická týmová hra městem. Odehrává se v blízkosti zajímavých míst a památek. Najdete body v terénu a rozluštíte konečnou šifru?

Pro partnery


Vlastníte restaurační zařízení, zajímavý obchůdek, konkrétní produkt, nebo něco, co by účastníkům nemělo při hře v terénu uniknout? Dohodneme-li se na spolupráci, můžeme Váš nápad zapojit do samotného prostředí této aktivity. Neváhejte nás kontaktovat na email info@tripgame.cz

Sledujte nás